Tähelepanekuid Balilt

December 23, 2016

 Teine päev Balil on mööda saanud, nende kahe päeva jooksul olen tähele pannud nii mõndagi. 

Kuna suur osa kohalikest teenib elatist turistidele kõikvõimalikke teenuseid ja tooteid pakkudes/müües, siis jääbki esimesena silma nende agressiivsus. Raske on mõnest putkast mööduda sedasi, et keegi sind sinna sisse ei üritaks saada. Kõige parem asi selle juures on kõikvõimalikud hüüdnimed ja müügilaused. Isa kutsutakse enamasti "siriks", kuid parem variant on "boss". Ema puhul oleneb, kas ta on koos isaga või mitte, koos isaga on ta "ma'am" ja isata "darling". Ka mind kutsutakse enamasti sedasi. Minu 12-aastast venda kutsuti täna lausa sexy boyks, mis on talle perekeskis teeninud uue hüüdnime. Juhtub, et meiega üritatakse juttu teha ka vene keeles, mille tulemuseks on see, et me hakkame lihtsalt kiiremini kõndima. Kui mulle meiki üritatakse müüa, siis ei saagi aru, kas tahetakse lihtsalt äri teha või on asi isiklik. Tavaliste müügilausete hulka kuuluvad muidugi "veri tšiipi", "onli for ju", "spesial prais", "ten dollars" *jalutad edasi* "faiv dollars" jne. Ma vist näen juba nii tüdinud välja, et üks meesterahvad pakkus mulle ostmiseks täna puidust voolitud peenist - "hello, for ju dick?".

Täiesti omaette nähtus on liiklus, millega ei harju vist kunagi ära. Lisaks sellele, et kõik käib tagurpidi puuduvad pealtnäha ka liiklusseadused - iga mats on enda eest väljas. Ka taksojuhtidel on veidrad kombed, kui parajasti kliente peal pole, siis tänaval turiste nähes hakatakse signaali laskma ja aknast välja karjuma. Täna sain ühe taksojuhi visiitkaardi "you & me Bali tour", seda üleandes ütles ta naeratuse saatel "call me tonight".

Teadsin juba varem, et Aasias on inimesed lühemad kui Euroopas, kuid olen siiski üllatunud. Oma 163 sentimeetriga olen Eestis pigem lühemapoolne, kuid siin on enamus mehi minuga ühepikkused või isegi lühemad (naistest rääkimata).

Kohalike meeste seas levib trend, mille mõttest ma pole täpselt veel aru saanud - värvimata pikaks kasvatatud küüned. Mingil põhjusel ma lihtsalt jälestan pikki värvimata küüsi, seega mind ausalt öeldes natuke häirib see asi. Teine meeste seas leviv trend on mikrovunts. Miks mikro? Sest tihtipeale koosneb vunts neljast-viiest karvast, aga tundub, et kohalikele naistele meeldib. Naiste seas on väga populaarsed erksates toonides huulepulgad, enamasti punased või roosad toonid. Muidu on kohalikud kõik väga sõbralikud ja alati nägu naerul.

Positiivne on see, et siiani olen ma ainult Kutat näinud, mis on põhimõtteliselt austraalaste läbula - parem on veel ees. 

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon