kuhu kadusid krokodillid?

January 15, 2017

 

90ndate lõpus hakati Balil Sanuri lähistele ehitama lõbustusparki. Kahjuks ei saanud park kunagi valmis, tekkisid seaduslikud probleem ning projektijuhid jätsid asja katki. Kuigi atraktsioone ei toodud kunagi kohale seisavad hooned tänaseni, ning loodus võtab vaikselt nende üle võimust.

kinosaali sisendes tasub ettevaatlik olla - põrand on auguline

 

Paljud kohalikud ei ole isegi pargist teadlikud, ning need, kes teavad, hoiavad eemale. Peamine põhjus selleks on uskumus, et mahajäetud kohatadesse kogunevad pahad vaimud. Kuid Taman Festivaliga käib kaasas ka hirmsamaid lugusid. Parki sisenedes võivad väravas ees oodata kohalikud mehed, kes küsivad piletiraha - just keep walking. Park on suletud ning ametlikke pileteid ei eksisteeri. 

 

Enne projekti pooleli jätmist toodi väidetavalt kohale üks ainus atraktsioon - krokodillid. Lugu läheb edasi mitmet moodi. Ilusaim versioon on see, et krokodillid anti üle kohalikule loomaaiale. Sellest on tulnud ka legend sellest, kuidas loomaaiast tuldi krokodillidele järgi, kuid nemad olid jäljetult kadunud. Ning nüüd roomavad loomad mööda territooriumi ringi ja jahivad inimesi. Meie ühtegi krokodilli ei näinud ning tundub, et puuduvad ka igasugused reaalsed faktid, mis neid lugusid toetaks. Mina usun, et ühtegi krokodilli ei toodudki kunagi kohale. Aga laste hirmutamiseks on hea lugu küll.

 

 

Põnev on sel tohutul maaalal niisama ringi kolada. Kuigi loodus on suure osa maast juba endale tagasi haaranud, paistavad siit ja sealt pargi olematu hiigelaja jäljed. Seiklushimulistele on siin tegevust tunniks-paariks ning park pakub ka head insta-materjali. Nimelt on siit üle käinud palju "vandaale", kes kõik omalt poolt kohale midagi juurde lisanud. Kes teab, ehk oleks me ka siis siia sattunud, kui park oleks töösse läinud.

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon