Koh Tao snorkeling trip

May 2, 2017

 

Balil hakkas mulle meeldima snorgeldamine. Tahtsin ka Tais snorgeldamist proovida. Kuna Balil olin snorgeldamisgeari rentinud ja ise rannas snorgeldamas käinud otsustasin Tais proovida korraldatud snorgeldamistrippi. 

Firma office asus kohe samal tänaval, kus mu hotell. Olin eelnevalt hotellis paketi ära bookinud ja hommikul läksin otse agentuuri. Sealt sain endale maski ning kui grupp oli kokku kogunenud läksime laevale. 

Ronisin kohe katusedekile päevitama. Reis nägi ette, et tehakse tiir ümber saare ning õhtuks jõutakse sadamasse tagasi. 

Peagi jõudsime ka esimesse snorgeldamispunkti. That's where it gets disappointing. Meie grupis oli umbes 20-30 inimest, mis on ühes kohas snorgeldamiseks juba natuke liiga palju inimesi. Aga korrutame selle ühe laevatäie kuuega, sest igas peatuses oli lisaks meie laevale veel mitu samasugust. 

Enne vetteminekut antakse orienteeruv aeg, millal peab tagasi laeval olema. Et kõik üldse vette saaksid kulub juba umbes veerand sellest asjast.

Ja kui sa lõpuks, siis vette jõuad ei saagi väga snorgeldamist nautida, sest ega ujumiseks väga ruumi polegi. Kui oled umbes kaks kala ära näinud kostubki laevalt pasun ja peab tagasi minema. Ja sedasi möödubki terve päev. 

Lõunat süüakse laeval. Minu õnneks oli valikus ka täiesti vegantoit, hoolimata sellest, et olin eelnevalt unustanud üldse toidu kohta küsida. 

Mõnes punktis ma isegi ei vaevunud enam vette minema.

Vaid üks snorgeldamispunkt osutus mulle meeldivaks. Peale meie laeval oli seal vaid üks teine ning ala, kus snorgeldada oli päris suur.

Päeva tipphetkeks sai Nang Yauni saar. Kui see välja arvata, oli täitsa vahva raha eest päevitada. Sain isegi päikesepõletuse. 

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon