Nädal Londonis: päevad 1-2.

September 19, 2019

Primrose Hill 

 

PÄEV 1. 

Eeldusel, et saabud Londonisse otselennuga Tallinnast on esimene päev suhteliselt lühike. Läheb ju lennujaamas passikontrollis ja pagasit oodates aega, lisaks peab veel bussi või rongiga Londonisse ka saama. Ning sedasi ongi parem osa päevast läinud ja esimesest päevast on saanud õhtu. Soovitakski esimesel õhtul vaikselt võtta ja tutvuda naabruskonnaga. Ise elasin varem St John's Woodis, mis asub kohe Primrose Hilli külje all. Õhtuti oli väga mõnus Primrose Hilli ronida ja sealt kogu linna vaadata. Londonis on väga palju parke, soovitan toidu- või pagaripoest läbi hüpata, kaasa võtta snäkid ja joogid ja lihtsalt nautida. Kui aga ilmaga ei vea tuleb lihtsalt minna pubisse kohalikku õlle jooma. 

London Eye 

 

PÄEV 2. 

Teise päeva plaan on suunatud nende poole, kes pole veel Londonis käinud. Selle päeva sisse mahub ära enamik tuntud Londoni "ikoone". Seetõttu on vaja ka palju jalutada. 

Kes soovib oma reisi jooksul külastada London Eyed, siis soovitaks kohe hommikul sellega ühelepoole saada. Kahjuks, ei oska selle kohta mingit nõu anda, sest ise pole sinna kippunud. Infot London Eye kohta leiad siit. Kes soovib Londonis tasuta/odavaid häid vaateid, siis soovitan vaadata London päev 4.

Kui see ilmaime nähtud ja Londoni panoraamist miljoni instapilti tehtud tasub sammud seada üle jõe Westminsteri poole. Kõikide turistide kurvastuseks on kuni 2021 aastani Big Ben parandustööde tõttu vähemalt osaliselt kaetud. Küll aga saab parlamendihoone ümber ning isegi ka sees käia, sisse minemiseks peab küll ostma pileti, aga kel soovi siis võimalus on olemas (tuurid leiad siit). Parlamendihoone kõrval asub ka kuulus Westminster Abbey, kuhu on maetud monarhe ja kultuuritegelasi ning kus on toimunud ka palju kuninglikud pulmad, sealhulgas prints Williami ja Katei pulm. 

Ning sealt edasi võib sammud seada juba Buckinghami palee poole. Ütlen ausalt ära, mina käisin viimati Buckinghami palee juures aastal 2005 ehk ei oskagi täpsemalt midagi öelda. Iga suvi-sügis avatakse suur osa paleest ka külastajatele. Kel soovi tuleks piletid kindlasti ette ära osta - link siin

Naaseme nüüd siis minu jaoks tuttavale territooriumile. Palee juurest viib tee otse Trafalgar Squarei. Väljaku ühes ääres asub rahvusgalerii. Nagu paljud Londoni muuseumid on ka rahvusgalerii külastamine tasuta. Kellele see aga huvi ei paku ja soovib avastada hoopis restorane ja pubisid tuleb minna veidi edasi Leicester Squarei juurde. Leicester Squareil asub ka kuulus M&Msi pood ehk kõikidel lastel ja lapsemeelsetel tuleks kindlasti sealt läbi käia. 

 China Town

 

Sealsamas lähedal asub ka China Town ning sealt veidi edasi SoHo. Kel SoHo vastu huvi, soovitaks tulla alles hilisemal kellaajal, et sealset ööelust ja muust hullusest osa saada.

Covent Garden on endine turg, kus nüüd on palju restorane ja butiike. Ümbritseval väljakul on palju erinevaid esinejaid - mustkunstnikke, akrobaate ja niisama naljamehi. Kes on nagu mina muumide fänn soovitan kindlasti läbi käia ka sealsest muumipoest. Kes satub Londonisse jõulude paiku, siis tasub Covent Garden kindlasti külastamist ainuüksi oma hiiglasliku jõulukuuse pärast. 

 

Mida süüa/juua?

Muidugi asub Leicester Squareil minu lemmikkoht kogu ilmas. Ei ole tegu mingi luksusliku restoraniga, oi ei. See on lihtne kett, mida võib leida üle Londoni - Slug & Lettuce. See tõstatab kohalikes muidugi palju küsimusi, et mis mõttes selline koht üldse kellelegi meeldib. Olles aga lihtne eestlane on sellele küsimusele ka lihtne vastus. Nimelt pakub Slug & Lettuce oma joogimenüüs pornstar martini tree'd. Jah, tegu on 9st kokteilist koosneva "puuga". Mida muud võiks hing ihaldada. 

Kes soovib aga instagramis edvistada peaks kindlasti käima Sketchis. Sketch koosneb mitmest erinevast toast, igalühel neist on oma teema. Eriti kuulsad on sealsed tualetid, kabiinid on "munad". Muidugi on ka hinnad krõbedamad, aga kindlasti väärt külastamist.

Carnaby Streetil asub ka Kingsley Court, kus on palju erinevaid restorane ja baare. Olen paar korda seal erinevates kohtades käinud ja alati on meeldinud. Hoone ise näeb ka väga lahe välja. 

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon