Nädal Londonis: päev 4

September 27, 2019

 Nagu sai varem mainitud, on neljas päev pühendatud Londoni vaadetele. Seda päeva võiks aga alustada mitte mõne pilvelõhkuja otsast vaid hoopis Thamesi peal. Selleks, et teha jõel üks trip on palju erinevaid võimalusi. On võimalik sõita lihtsalt punktist A punkti B, milleks kasutavad jõge paljud kohalikud. On võimalik minna turistidele mõeldud jõetuurile. Kuid kel aega ja raha soovitan minna jõekruusile. Ise olen käinud Bateaux Londoni kruiisil nende Glass Room restoranis - link siin. Käisime emaga seal kahekesi lõunal ning jäime mõlemad väga rahule. Toit ja teenindus olid suurepärased, ning meil vedas ka ilmaga ehk saime käikude vahel päikest nautida ja pilte teha. Kes on "erimenüül" (taimetoitlased, veganid, allergikud), saab lauda broneerides neile sellest teada anda ning vastavalt sellele tehakse toit. 

 

Korra olen sattunud jõele ka peokruiisile, aga see õhtu on minu peast pühitud...

 

 

Nüüd siis edasi ühe Londoni tuntuima atraktsiooni juurde. The Tower of London ja muidugi selle järgi nime saanud Tower bridge. Tower on Londoni üks vanimaid tänaseni säilinud hooneid, tegu on kindlusega, mille ehitust alustati juba 11.sajandil. Läbi sajandite on siin elanud paljud briti monarhid. Kindlust on kasutatud ka vanglana ning isegi loomaiana,  kuid täna on see koduks briti kroonijuveelidele. Kel on huvi ajaloo vastu, siis tasuks kindlasti Towerit külastada. Juba mitu aastat on tegu Londoni enimkülastatuima piletiga atraktsiooniga (ma ei tea kas selline lause on eesti keeles üldse okei, sorry not sorry). 

Vaade Toweri käikudest 

 

Ning muidugi tuleks kindlasti ära käia ka Tower Bridgeil. Kel huvi, saab käia ka silla sees olevas muuseumis. Kui sild ületatud soovitan jalutada mööda jõe äärt edasi Tate Moderni poole. 

Tee peale jääb ka Borough turg, kust saab head ja paremat kas kohapeal süüa või kaasa osta. 

 

Tate Modern on nagu nimigi eeldab kaasaegse kunsti muuseum. Suur osa muuseumist on tasuta, küll aga tuleb osadele näitustele pilet osta. Miks ma muuseumi just tänasesse päeva lisasin, mitte "muuseumidepäeva" on aga seepärast, et muuseumi viimasel korrusel asub kohvik ning vaateplatvorm. Kes tahab Londoni tasuta ülevalt poolt näha, siis soovitan kindlasti ära käia. Küll aga tuleb selleks kannatust varuda, sest lifti peale saamine on tihitpeale tükk tegu.

 

Kui Tate Modernis käidud tuleks minna üle Milleniumi silla ning sealt juba St Pauli katerdaali juurde. Katedraali on võimalik  tasu eest ka külastada. Kes viitsib mööda treppe ronida saab käia ka kupli ümber jalutamas. 

Kes aga ei taha katedraali krõbedat piletihinda maksta ja/või treppidest ronida saab tasuta ja liftiga minna One New Change keskusesse, mis asub kohe katerdaali juures. Keskuse viimasel korrusel asub restoran ning selle juures ka vaateplatvorm. Lisaks vaatele on keskuses palju poode ja restorane ehk kel soovi saab ka kiire shoppingu teha. 

 

Kellele meeldib trepist ronida võiks ära käia ka Monumentis, mis jääb katedraalist 15 minuti kaugusele. Tegu on suure Londoni tulekahju järel püstitatud mälestussambaga, kuid väikese tasu eest on võimalik sinna otsa ronida ning sealt vaadet nautida. 

 

Jätkates tasuta vaadetega, väga populaarseks on saanud 20 Fenchurch Streeti (kutsutakse tihti ka Walkie Talkie'ks) viimasel korrusel asuv Sky Garden. Nagu nimigi ütleb on tegu aiaga, mis asub "taevas". Eelneva broneeringuga on võimalik sinna tasuta sisse saada, kel aga õnne pole võib alati reserveerida laua ka restoranis. 

See pole muidugi ainuke koht, kus lisaks õhtusöögile saab suurepärase vaate. Citys asub veel ka Sushisamba, mille juurde kuulub ka kokteilibaar. 

Teiselpool jõge asub aga Londoni kõrgeim hoone the Shard. Seal on alates 30ndast kuni 50nda korruseni mitmeid erinevaid restorane. Muidugi on ka hinnad vastavad, kuid kel soovi, siis valikuid on küll ja veel. 

 

 

Please reload

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White Twitter Icon